ساینس دایرکت: یک سرویس اطلاعاتی الکترونیکی پیشرو می باشد که به وسیله آن به بیش از 1700 مجله علمی، فنی، پزشکی به صورت تمام متن(fulltext) دسترسی پیدا می کنید. به بیش از 59 میلیون چکیده مقالات علمی دسترسی پیدا می کنید. با مقالات بیش از 120 ناشر دیگر ارتباط  برقرار می کنید. برای دسترسی و دانلود مقاله از ساینس دایرکت می توانید از پسوردهای گنجانده شده در این وبلاگ استفاده نمایید.

 

لینک پسوردهای دانشگاهی و پایگاههای وبلاگ


نام شرکتElsevier در سال 1580، زمانی که لوئیس الزویر(Lowys Elsevier) شروع به فروختن کتاب به دانشجویان کرد مطرح شد. Elsevier یکی از اولین ناشرانی است که به چاپ مجلات علمی و شرح وقایع علمی پرداخته است. نویسندگانی که با Elsevier همکاری داشته اند از نامداران روزگار خود بوده اند که می توان از اسکالیجر(Scaliger)، گالیلئو (Galileo) ، اراسموس (Erasmus) و دکارت (Descartes) نام برد.شعبه اصلی Elsevier Science در آمستردام هلند می باشد

ٍElsevier یک ناشر چند رسانه ای پیشرو می باشد که محصولات و خدمات علمی، فنی و پزشکی را در سراسر دنیا منتشر می کند.Elsevier بیش از 200000 محصول و خدمات ارائه می دهد که شامل مجلات، کتابها، محصولات و خدمات الکترونیکی، پایگاههای اطلاعاتی می باشد و هر سال  بیش از 1600 نشریه و 1200 کتاب را  منتشر می نماید.

Brand های اصلی Elsevier Science ناشرین Academic Press،  Butterworth-Heinemann، Cell Press، Churchill-Livingstone، MDL، Engineering  Information، Excerpta Medica، The Lancet، MD consult، Mosby، North-Holland، Pergamon، ScienceDirect و WB Saunders می باشد.

ُScienceDirect: یک سرویس اطلاعاتی الکترونیکی پیشرو می باشد که به وسیله آن به بیش از 1700 مجله علمی، فنی، پزشکی به صورت تمام متن(fulltext) دسترسی پیدا می کنید. به بیش از 59 میلیون چکیده مقالات علمی دسترسی پیدا می کنید. با مقالات بیش از 120 ناشر دیگر ارتباط  برقرار می کنید.دسترسی به مقالات آن طبق اشتراک دانشگاه تهران از سال 1999 به بعد می باشد.

Academic Press: در حدود 60 سال است که اطلاعات مورد نیاز دانشمندان، محققان، مهندسان و متخصصان در صنعت و دانشگاه را ارائه می نماید و شامل بیش از 167000 مقاله از حدود 250 نشریه می باشد.

پوشش موضوعی آن عبارتند از: کشاورزی و علوم زیستی - هنرها و علوم انسانی - بیوشیمی، ژنتیک وزیست شناسی مولکولی - تجارت، مدیریت و حسابداری - مهندسی شیمی - شیمی - علوم تصمیم گیری(Decision Sciences) - زمین و علوم سیاره ای - اقتصاد، اقتصاد سنجی و مالی - انرژی - مهندسی - محیط زیست - ایمنی شناسی و میکروبیولوژی - علوم مواد - ریاضیات - پزشکی و دندانپزشکی - علوم اعصاب - پرستاری - فارماکولوژی، سم شناسی و علوم دارویی - فیزیک و ستاره شناسی - روانشناسی - علوم اجتماعی - دامپزشکی و علوم دامی

با توجه به اینکه دسترسی به ScienceDirect بر اساس IP Addressها تنظیم شده است و احتیاجی به وارد کردن user name و password ندارد ولی با عضویت(Register) در ScienceDirect  و ایجاد یک پروفایل شخصی(My Profile) از امکاناتی مانند ذخیره کردن جستجو ها، ایجاد لیستی از نشریات مورد علاقه(My Favorite Journals and Book Series) و Search Alerts، Journal Issue Alerts و Citation Alerts و ایجاد تاریخچه جستجو search history و ترکیب کردن جستجوها با هم استفاده کنید.

اگر شما عضو هستیدuser name و password  خود را در کادر Register or Login وارد کنید و در صورتیکه عضو نمی باشید با انتخاب لینک Register و پر کردن فرم عضویت(Registration) با وارد کردن نام، نام خانوادگی، آدرس e-mail و وارد کردنpassword و انتخاب موضوعات مورد علاقه خود و کلیک کردن دکمه done  سیستم user name در اختیار شما قرار می دهد و با کلیک دکمه login now می توانید از این امکانات استفاده کنید.

برای استفاده ازپروفایل شخصی خود دکمه (My Profile) را از بالا انتخاب کنید. که امکان تغییر رمز عبور(password) و تغییر مشخصات شخصی و حذف و اضافه آگاهی رسانی(Add/Remove Alerts) که در قسمت آگاهی رسانی(ALERT)توضیح داده شده است و ایجاد لیستی از نشریات مورد علاقه وجود دارد.

با انتخاب لینک Remove Favorite Journals and Book Seriesلیست نشریات و همچنین لیست نشریات مورد علاقه خود را خواهید دید که امکان حذف و اضافه کردن هر کدام از نشریاتی را که اشتراک داشته باشید وجود دارد البته روش دیگری نیز برای اضافه کردن یک نشریه به لیست نشریات مورد علاقه خود وجود دارد که در قسمت مرور(Browse) توضیح داده شده است.

در روش جستجوی سریع کلمه یا عبارت جستجو را در کادر جستجو وارد کنید، جستجو شما در تمام فیلدهای عنوان (Title)، چکیده (Abstract)، کلید واژه ها(keywords) و نویسندگان(authors) انجام خواهد شد.